Przeczytał: 9 tematów

Skąd: wziąć pieniądze ?!
spacer
Centuria Chechło - Promień Przeginia 1 (Centuria lekkie przebudzenie, przeczuwam problemy kadrowe Promienia)
Northstar Miechów - Piliczanka II Pilica 2 (Mecz na szczycie - Piliczanka przyśle kilku lepszych ludzi)
Trzy Korony Żarnowiec - Spartak Charsznica 1 (Spartak niby chce, ale nie ma tam jakości)
Pogoń Miechów - Legion Bydlin 1 (Legion już o nic nie gra, Pogoń wygra kilkoma bramkami)
Wielmożanka Wielmoża - Hetman Dłużec 1 (Hetman wykartkowany)
Prądnik Sułoszowa - Pilica Wierbka X2 (Prądnik może skończyć jak Olimpia)
Olimpia Łobzów - Leśnik Gorenice 1 (Lekko i przyjemnie)

spacer
Centuria Chechło - Promień Przeginia -1( U siebie Centuria zrobi niespodziankę)
Northstar Miechów - Piliczanka II Pilica -1( Boisko i sytuacja Pilicy w V lidze zmusi do słabszego składu na Northstar)
Trzy Korony Żarnowiec - Spartak Charsznica-1( Nie powinni stracić punktów)
Pogoń Miechów - Legion Bydlin -X2( Jedziemy po punkty i wziąć rewanż Very Happy)
Wielmożanka Wielmoża - Hetman Dłużec-2( Wielmoża lichutka, Hetman powinien sobie poradzić)
Prądnik Sułoszowa - Pilica Wierbka- 1( U siebie Prądnik bedzie punktował mocno, choć Ospel to dla wszystkich druzyn bardzo niewygodny rywal).
Olimpia Łobzów - Leśnik Gorenice-1( Olimpia zrehabilituje się za wtopę w Wierbce)

spacer
Centuria Chechło - Promień Przeginia X2 (W majówkę różnie może być ale liczę na podtrzymanie passy i kolejny mecz bez porażki)
Northstar Miechów - Piliczanka II Pilica 2 (Goście jeśli będą wzmocnieni powinni wygrać)
Trzy Korony Żarnowiec - Spartak Charsznica 1 (U siebie TKŻ sobie poradzi)
Pogoń Miechów - Legion Bydlin 1 (Legionowi została walka o podium a Pogoń do końca sezonu będzie chciała konsekwentnie gromadzić punkty, tyle że Legion to ambitna drużyna. Będzie ciekawie na pewno)
Wielmożanka Wielmoża - Hetman Dłużec 1X ( Hetman traci zdecydowanie za dużo bramek co przekłada się na miejsce w tabeli, ale myślę że przy dobrej dyspozycji dnia punkt mogą ugrać.
Prądnik Sułoszowa - Pilica Wierbka 1 (Drugi hit kolejki. Obydwie ekipy na wiosnę idą jak burza. Zadecyduje dyspozycja dnia, ale postawię jednak na gospodarzy)
Olimpia Łobzów - Leśnik Gorenice 1 (Po ostatnim laniu gospodarze wyjdą podwójnie zmotywowani)

spacer
Centuria Chechło - Promień Przeginia 1 ( Majówka rządzi się swoimi prawami )
Trzy Korony Żarnowiec - Spartak Charsznica 1 ( Pewniak )
Pogoń Miechów - Legion Bydlin x ( Bydlin bez presji awansu gra lepiej )
Wielmożanka Wielmoża - Hetman Dłużec x ( trudno wytypować )
Prądnik Sułoszowa - Pilica Wierbka 1 ( Hit kolejki mimo bardzo dobrej ostatnio postawy Ospela wygra Prądnik )
Olimpia Łobzów - Leśnik Gorenice 1 ( Łobzów u siebie mocny )

Centuria Chechło - Promień Przeginia 4:5
W tym meczu było wszystko. Piękne bramki zwroty akcji kilkukrotnie obite słupki. Wynik otwarty do samego końca. W samej końcówce Promień strzela 5 bramkę i cieszy się z 3 punktów.

spacer
Pogoń 1:2 (0:2) Legion. Tak szybko jak Bydlin stracił bramkę w poprzednim meczu tak szybko w Miechowie otworzył wynik spotkania. Wybicie piłki bramkarza na K.Osowskiego zgranie piłki do M.Biedy a ten widząc wysunietego bramkarza strzałem z okolic 25 m lokuje piłkę pod poprzeczkę bramki Pogoni w 2 minucie. Po stracie bramki Miechów mógł bardzo szybko wyrównać z bocznych sektorów boiska urwał się skrzydłowy Pogoni minął skrajacego kąt bramkarza gości, wyłożył piłkę do jednego z zawodników gospodarzy lecz piłkę zmierzającą do bramki blokuje K.Kocjan i uchrania przed stratą bramki.W późniejszych fragmentach meczu Pogoń prowadziła grę lecz ograniczyła się do wrzutek bądź nieudanych dosrodkowań, Bydlin zaś zabójczo wyprowadzal kontry. Po jednej z nich i zamieszaniu w polu karnym.Piłka trafia na skrzydle do naszego kapitana D.Demarczyka a ten na "nos " dogrywa na głowę do naszego El Pistolejro K.Osowskiego i przy bliższym słupku umieszcza piłkę w sieci.Pogoń jeszcze przed przerwą mogła zmniejszyć rozmiary strat. Po szarzy na skrzydle jednego z zawodników Miechowa. Bramkarz gości skraca kąt zawodnikowi gospodarzy a ten strzela w niego i piłka ląduje w jego rękach. Po przerwie Pogoń ruszyła do frontalnych ataków. I w okolicach 60 minuty dogranie ze skrzydła pomocnika Pogoni wzdłuż bramki i akcje finalizuje na długim słupku zawodnik gospodarzy strzałem do pustej bramki. Po stracie bramki Pogoń bardzo chciała lecz nie miała okazji aby doprowadzić do wyrównania. Bydlin zaś jak przyczajony Tygrys grał z kontry i czekał na swoje szanse.Pogoń miala swoje szanse m.in po strzale po ziemi Senegalczyka Nianga z rzutu wolnego czy dosrodkowan na Maniaka który przy parze stoperow P.Kulawik- T.Pandel ( pomoc prosto ze szweckiego Goeteborga Very Happy ) nie miał klarownej dla siebie sytuacji jak na napastnika. Bydlin mógł zamknąć mecz w okolicach 85 minuty , lecz D.Koziel przegrał pojedynek w oko w oko z bramkarzem gości a dobijający z daleka B.Stachurka przeniósł piłkę nieznacznie nad poprzeczką. Przed końcem meczu doszło do kontrowersyjnej sytuacji która rozbudzila wszystkich zgromadzonych na trybunach obiektu Pogoni. Bramkarz gości J.Sojka uprzedza wyjściem Maniaka przecina podanie lecz sędzia odgwizduje zagranie ręką bramkarza gości po za polem karnym ( Po meczu arbiter przyznaje się do błędu że takowego zagrania nie bylo Very Happy ). Z rzutu wolnego w boczną siatkę uderza jeszcze groznie Habryn. I niedługo po tym arbiter kończy spotkanie.

Wg mojej opinii Miechów szczególnie w pierwszej połowie zlekcewazyl Legion w pierwszej połowie za co został skarcony dwoma ciosami przed przerwą.A po przerwie mimo w końcówce rozpaczliwej obronie Częstochowy Bydlina nie potrafił doprowadzić do wyrównania mimo kilku szans.Bydlin stał się sensacyjnym zwycięzcą tego meczu dzięki walce i ambicji całego zespołu i podejrzewam wywołał euforię w Suloszowej która umocniła się na fotelu lidera. Warto zaznaczyć aspekt kibicowski na meczu kibice Pogoni przyłączaja się do akcji " Nic o nas bez nas " wywieszajac na płocie stosowny transparent. Legion natomiast wspierali wierni kibice którzy wspierają nas swoją obecnością na każdym meczu wyjazdowym " Koniczynek ".

Centuria - Promień 4-5 (1-3)
Mecz rozpoczął się świetnie dla gospodarzy którzy w pierwszych 5 minutach mieli 3 kapitalne okazje i chociaż jedna powinna zakończyć się golem. Jak mawia jednak stare piłkarskie porzekadło :"Niewykorzystane sytuacje się mszczą"
W 20 minucie Promień wychodzi na prowadzenie.
Goście szybko odpowiadają i w 25 minucie mamy 1-1.
Po bramkach spotkanie jest dosyć wyrównane ale to goście strzelają 2 bramki w 30 i 44 minucie. Pierwsza połowa mimo iż początek należał do gospodarzy kończy się prowadzeniem gości.
W 60 minucie goście strzelają kontaktowego gola i robi się nie ciekawie. Centuria ostro przycisnęła ale po 5 minutach i bramce Świetnie dysponowanego Marka Stacha strzelamy na 4-2.
Wydawało się że jest po meczu a tymczasem goście w 75 i 85 minucie strzelają nam 2 bramy z czego jedna to naprawdę stadiony świata. Przy drugiej natomiast zawodnik asystujący był na spalonym, co świetnie widać na powtórce zamieszczonej na stronie Centurii.
W 90 minucie strzelamy bramkę dająca zwycięstwo, mimo naporu gości wynik pozostaje bez zmian i 3 punkty jadą do Przegini .Szczęśliwe bo szczęśliwie ale gra się do końca.
Spotkanie mogło różnie się ułożyć ale 3 punkty na wyjeździe cieszą.
Co do sędziowania, sędzia wg mnie powinien podyktować po karnym dla obydwu ekip w pierwszej połowie dla gości w drugiej dla gospodarzy. Nie podyktował żadnego i za to plus.
Centuria z taką gra powinna spokojnie się utrzymać.
U nas brak 4 podstawowych zawodników w Centurii chyba 2, ewentualnie sami napiszą.
Powodzenia dalej Wink
Bramki dla Promienia
M.Stach x2
P.Sioła x2
Ł. Zurada

Ostatnio zmieniony przez żubert dnia Pią 8:06, 04 Maj 2018, w całości zmieniany 1 raz