Przeczytał: 19 tematów

spacer
Post Temat postu:
Soja napisał:
Pogoń 1:2 (0:2) Legion. Tak szybko jak Bydlin stracił bramkę w poprzednim meczu tak szybko w Miechowie otworzył wynik spotkania. Wybicie piłki bramkarza na K.Osowskiego zgranie piłki do M.Biedy a ten widząc wysunietego bramkarza strzałem z okolic 25 m lokuje piłkę pod poprzeczkę bramki Pogoni w 2 minucie. Po stracie bramki Miechów mógł bardzo szybko wyrównać z bocznych sektorów boiska urwał się skrzydłowy Pogoni minął skrajacego kąt bramkarza gości, wyłożył piłkę do jednego z zawodników gospodarzy lecz piłkę zmierzającą do bramki blokuje K.Kocjan i uchrania przed stratą bramki.W późniejszych fragmentach meczu Pogoń prowadziła grę lecz ograniczyła się do wrzutek bądź nieudanych dosrodkowań, Bydlin zaś zabójczo wyprowadzal kontry. Po jednej z nich i zamieszaniu w polu karnym.Piłka trafia na skrzydle do naszego kapitana D.Demarczyka a ten na "nos " dogrywa na głowę do naszego El Pistolejro K.Osowskiego i przy bliższym słupku umieszcza piłkę w sieci.Pogoń jeszcze przed przerwą mogła zmniejszyć rozmiary strat. Po szarzy na skrzydle jednego z zawodników Miechowa. Bramkarz gości skraca kąt zawodnikowi gospodarzy a ten strzela w niego i piłka ląduje w jego rękach. Po przerwie Pogoń ruszyła do frontalnych ataków. I w okolicach 60 minuty dogranie ze skrzydła pomocnika Pogoni wzdłuż bramki i akcje finalizuje na długim słupku zawodnik gospodarzy strzałem do pustej bramki. Po stracie bramki Pogoń bardzo chciała lecz nie miała okazji aby doprowadzić do wyrównania. Bydlin zaś jak przyczajony Tygrys grał z kontry i czekał na swoje szanse.Pogoń miala swoje szanse m.in po strzale po ziemi Senegalczyka Nianga z rzutu wolnego czy dosrodkowan na Maniaka który przy parze stoperow P.Kulawik- T.Pandel ( pomoc prosto ze szweckiego Goeteborga Very Happy ) nie miał klarownej dla siebie sytuacji jak na napastnika. Bydlin mógł zamknąć mecz w okolicach 85 minuty , lecz D.Koziel przegrał pojedynek w oko w oko z bramkarzem gości a dobijający z daleka B.Stachurka przeniósł piłkę nieznacznie nad poprzeczką. Przed końcem meczu doszło do kontrowersyjnej sytuacji która rozbudzila wszystkich zgromadzonych na trybunach obiektu Pogoni. Bramkarz gości J.Sojka uprzedza wyjściem Maniaka przecina podanie lecz sędzia odgwizduje zagranie ręką bramkarza gości po za polem karnym ( Po meczu arbiter przyznaje się do błędu że takowego zagrania nie bylo Very Happy ). Z rzutu wolnego w boczną siatkę uderza jeszcze groznie Habryn. I niedługo po tym arbiter kończy spotkanie.

Wg mojej opinii Miechów szczególnie w pierwszej połowie zlekcewazyl Legion w pierwszej połowie za co został skarcony dwoma ciosami przed przerwą.A po przerwie mimo w końcówce rozpaczliwej obronie Częstochowy Bydlina nie potrafił doprowadzić do wyrównania mimo kilku szans.Bydlin stał się sensacyjnym zwycięzcą tego meczu dzięki walce i ambicji całego zespołu i podejrzewam wywołał euforię w Suloszowej która umocniła się na fotelu lidera. Warto zaznaczyć aspekt kibicowski na meczu kibice Pogoni przyłączaja się do akcji " Nic o nas bez nas " wywieszajac na płocie stosowny transparent. Legion natomiast wspierali wierni kibice którzy wspierają nas swoją obecnością na każdym meczu wyjazdowym " Koniczynek ".

Bramki dla Legionu:
M.Bieda
K.Osowski

Fajny opis- ,,jednak żal pozostaje po przegranym meczu".Ale nie tracimy nadziei i gramy dalej Sad

spacer
Soja nie tylko dobrze broni ale i zawsze fajne i przede wszystkim rzetelne opisy meczów daje Smile Wróżę Ci karierę w jakieś redakcji sportowej Wink